Beyaz Eşya Servisi

Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Sektörel Teknik Destek Periyodik Bakım İletişim

Beyaz Eşya Servisi

 Buzdolabı
 Çamaşır Makinesi
 Ocaklar
 Kuzineli Fırın
 Elektrik Süpürgesi
 Buz Makinası
 Bulaşık Makinesi
 Klima

İndüksiyon

Akımın en etkili kullanılma yöntemlerinden birisi indüksiyon olarak dikkat çekmekte ve pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bizim en rahat görebileceğimiz kullanım alanı ocaklar üzerindedir. Gazlı modeller hakkında bilinen ateşin etrafa ısı yaymasıyla ve sıcaklığın yukarı çıkmasıyla tencere ve tava gibi malzemenin ısıtılmasıdır. Bu esnada etrafa çıkan enerjinin sadece bir kısmı pişirme materyallerini ısıtmak için kullanılabilmektedir.

Büyük bir kısım ne yazık ki zayi olmaktadır. Bunun önüne geçmenin pek fazla bir yolu bulunmamaktadır. Çünkü, dağılımın gerçekleşmesi öncelikle yukarı yönde olsa da etrafa doğru da yayılım kaçınılmaz olacaktır. İndüksiyonlu ocaklar ise bu konuda atılan önemli bir adımdır. Fırınlar yahut ocaklar üzerinde bir ısınma durumu söz konusu olmaz.

Sadece uygun koşullar altında üretilmiş olan pişirme kapları kullanılabilir. Bunlar elektrik devresini tamamlayan anahtar özelliği görürler. Kendi iç dirençleri sayesinde içlerinden geçen akıma karşı koyarken ısınırlar. Bu da yemeklerin hazırlanması için gerekli olan değerlerin elde edilmesini sağlar. Üstelin bu büyük bir verimlilik anlamına gelir.

Verimliliğin büyük oluşunun sebebi bunun dışarıda değil bizzat tencere ve tavalarda meydana gelmesidir. Böylelikle boşuna enerji harcanmamış olur. Ayrıca kullanım kolaylığı da çalışma prensibinden dolayı mevcuttur. Anahtar yerine geçtiğini söylemiştik. İşte bu sayede, açma kapama tuşuna bile gerek kalmaz. Uygun bir kabı ocağın üzerine koymak zaten anahtarı açmak yani düğmeye basmak anlamına gelecektir.

Yukarıda bahsettiğimize benzer şekilde İndüksiyon kullanan modellerde kabın kaldırılması da sistemin kapanmasını sağlar. Böylelikle verimlilik sadece enerjinin kullanımında değil zamanın kullanımında da sağlanmış olacaktır. Bu modellerin diğerlerine nazaran bazı parçalara ihtiyaç duymaması ise pek çok avantaj sağlar.

Sözü edilen avantajların başında temizliklerinin daha rahat yapılacak olması gelir. Üzerinde metal dengeleyiciler ve altlıkların olmayacağı düşünüldüğünde bu konu daha iyi hayal edilebilir. İlaveten, alevden kaynaklanan isin bırakacağı izlerden de kurtulmak mümkün olacaktır. Tabii ki tüketici kendisine en uygun olan tercihi yetkili satıcılardan ya da teknik servis elemanlarından fikir alarak daha rahat yapabilir.

yetkili servis
 Tıkanıklıklar
 Gaz Ayarı
 İndüksiyon
 Brülör
 Alırken

Avrupa Yakası Telefon:
(0212) 358 02 02

Anadolu Yakası Telefon
(0216) 573 23 13

Cep Telefonu
(0532) 403 22 00

ocak servisi

Sitemizde yer alan görseller, logolar ve markalar tanıtım amaçlı kullanılmış olup, bahsedilen firmaların tescilli markalarıdır.

Garanti kapsamındaki ürünlerde Yetkili Servis desteği almak için o markanın yetkili servisi ile irtibat kurunuz.
Firmamız özel teknik servis olarak hizmet sunmaktadır.

© Beyaz Eşya Servisi - İstanbul