Beyaz Eşya Servisi

Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Sektörel Teknik Destek Periyodik Bakım İletişim

Beyaz Eşya Servisi

 Buzdolabı
 Çamaşır Makinesi
 Ocaklar
 Kuzineli Fırın
 Elektrik Süpürgesi
 Buz Makinası
 Bulaşık Makinesi
 Klima

Parçalar

Elektronik cihazları meydana getiren parçalar her cihaz için farklı yapıda olabilir. Çünkü, her cihazın hem görevi hem de çalışma şekilleri farklıdır. Aynı şekilde süpürme işlemi gerçekleştiren ürünlerin de yapıları modele göre farklılık gösterse de çalışma prensipleri neredeyse aynıdır.

Bu prensipler doğrultusunda havanın istenmeyen kirletici maddelerle (toz gibi) çekilmesi ve bir filtreden geçirilerek temizlenip tekrar dışarı verilmesiyle çalışır. Bazı cihazlar filtreleme sistemlerinin yanında suyu da kullanır. O halde, parçalar arasında filtreleri gösterebiliriz. Bunlardın da kendine has biçimde belirli zaman aralıklarında temizliklerinin yapılması elbette gereklidir. Bunun için kullanma talimatlarına bakılır.

Havanın çekilmesi işlemi için pervane gereklidir. Hava üfleyen vantilatörler gibi hemen her cihazda pervane ya da fan dediğimiz kısımlar vardır. Emilme de aynı işlemin aslında tersten yapar. Üfleyen sistemler ve emiş yapan sistemler aynı fan mantığıyla ters yönde işlevlerini gerçekleştirir.

Fan varsa, orada rüzgar gücü doğal olarak mevcuttur ya da dönme işlemini gerçekleştirecek olan bir de motor vardır. Elektrikli süpürgelerde parçalar arasında en önemli yere sahip olan motorlardır. Motorun gücü cihazların üstünde yazılarak genellikle belirtilir. Bu da aslında bu önemin başka bir göstergesidir. Çünkü, emiş gücünü belirleyen motorun kuvvetidir.

Tekerlek, kablo, fiş uç aparatlar ve bir de hortum denilen parçalardan da son olarak bahsetmek mümkündür. Hortumun bağlandığı sap kısmı da kırılmaları önleyerek rahat bir tutuş sağlamak üzerine dizayn edilmiştir. Çoğu modelde, uzunlukları istenildiği gibi belli ölçüler arasında ayarlanabilir.

yetkili servis
 Torbasız Cihazlar
 Parçalar
 Sessiz Çalışma
 Sap Uzunluğu
 Kablosuz Kullanım
 Şarjlı Modeller
 Uç Aparatları
 Toz Hazneleri

Avrupa Yakası Telefon:
(0212) 358 02 02

Anadolu Yakası Telefon
(0216) 573 23 13

Cep Telefonu
(0532) 403 22 00

elektrik süpürgesi

Sitemizde yer alan görseller, logolar ve markalar tanıtım amaçlı kullanılmış olup, bahsedilen firmaların tescilli markalarıdır.

Garanti kapsamındaki ürünlerde Yetkili Servis desteği almak için o markanın yetkili servisi ile irtibat kurunuz.
Firmamız özel teknik servis olarak hizmet sunmaktadır.

© Beyaz Eşya Servisi - İstanbul